NA ZAWSZE W PAMIĘCI

 

To zwierzęta są najwierniejszymi przyjaciółmi człowieka.

JESTEŚMY NA FACEBOOKU

Header

Pamiętaj o mnie - Profesjonalna firma zajmująca się kremacją zwierząt.

    „Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka” to fakt. Jest wierny, nie pamięta win, kocha bezwarunkowo. Wspólne spacery  motywują do ruchu na świeżym powietrzu, w przypadku osób starszych i samotnych, dają poczucie „bycia potrzebnym”. Single czują się mniej samotni. Zwierze – przyjaciel, to ktoś ważny, z kim czujemy więź emocjonalną, komu możemy się pożalić i kto rozweseli. Wszystko to mamy w pamięci, dlatego też tak trudno jest nam podjąć ostateczną decyzję i wyobrazić sobie życie bez niego. Niestety, czasami uśpienie kota czy uśpienie psa jest podyktowane tylko głosem serca. To świadectwo ogromnej miłości, jaką go  darzyliśmy. Z pewnością zasłużył sobie na to.

nasza oferta

Kremacja

Kremacja

Zobacz wpisy.

więcej

kremacja zwierząt

Urny

Urny

Informacje

więcej

urny na prochy zwierząt

Wspomnienia

Wspomnienia

Zobacz wpisy.

więcej

wspomnienia

    Każdy pupil daje nam wiele cennych darów.  Dzieci, dorośli, starsi, zdrowi i chorzy – dla każdego  zwierzę może być lekarzem, przyjacielem czy psychologiem. Któż z nas nie słyszał o terapiach z udziałem zwierząt, które przynoszą doskonałe rezultaty  w walce choćby z autyzmem ? Ten, kto posiada  psa zapewne niejednokrotnie przekonał się, że jest to bezinteresowny przyjaciel, który nigdy nie zawiedzie, nawet  kiedy wszyscy  odejdą .  To między innymi z tego powodu jest  traktowany  jak pełnoprawny członek rodziny. Ponadto warto dodać, że obecność zwierzęcia uspokaja, pozwala oderwać myśli od prozy życia.  Nie ma też na świecie lepszego psychologa. Często nie zdajemy sobie z tego sprawy, że ukochany pies, mruczący  kot, czy nawet  rybki – każde z nich daje człowiekowi coś, co czyni jego życie piękniejszym i zdrowszym. Jak wiele jego obecność dla nas znaczy dostrzegamy w chwili, kiedy zwierzę choruje. To czas, kiedy ta przyjaźń jest wystawiona na próbę. Podejmujemy kroki, aby ratować pupila, a kiedy nie ma takiej szansy, z obawą, lękiem, bólem, kierowani sugestiami weterynarza, rozważamy inne wyjście.

    Eutanazja psa czy kota to ostateczność, ale czasem właśnie w ramach tej wieloletniej przyjaźni powinniśmy tak  postąpić. To boli rzecz jasna.Usypianie psa, choć jest trudną decyzją, czasami jest jedynym racjonalnym wyjściem, by nie skazywać pupila na cierpienie. Uśpienie psa, którego niespiesznie w cierpieniach zabiera  choroba, wynika z troski o zwierzę. Nie myślmy o swoim bólu po jego odejściu, ale raczej o tym, że po  przyjacielsku chronimy go od cierpienia. Uśpienie kota czy psa odbywa się w naszej obecności ,więc jesteśmy z nim do końca . Naszą obecnością spłacamy zatem  dług wdzięczności za bezinteresowną, czasami  długoletnią przyjaźń. Jeśli i Ty jesteś zmuszony do podjęcia takiej decyzji, ponieważ nie możesz znieść cierpienia swego zwierzaka, zdecyduj się na ten trudny krok. Jeśli chodzi o uśpienie psa koszt nie jest duży, a wszystko przebiega w pełni humanitarnie i co najważniejsze, w Twojej obecności .  Będzie Ci go brakowało? To pewne, ale masz możliwość zachowania po nim  pamięci.

    Spalarnia zwierząt spopieli Twojego pupila, a Ty będziesz mógł wybrać dla niego nawet cmentarz dla psów. Dzięki temu ślad tej przyjaźni będzie z Tobą na zawsze, a pamięć po przyjacielu wciąż żywa. Cmentarz dla zwierząt to odpowiednie miejsce dla zwierzaka, który w Twoim życiu znaczył wiele. Nie skazuj więc go na  cierpienie  bojąc się rozłąki- to bardzo samolubne podejście. Jasne, że nie chcemy się z nim rozstawać, ale w ramach przyjaźni uśpienie kota, czy ukochanego psa w sytuacji, kiedy nic już nie możemy zrobić  to po prostu nasz obowiązek . Dodam, że jeśli chodzi o  uśpienie kota koszt jest porównywalny z ceną, jaką zapłacisz za uśpienie psa. Nie wydasz dużo, a swemu zwierzęciu  zaoszczędzisz wiele bólu.

Przebywanie ze zwierzętami ma wyjątkowo dobroczynny wpływ na ludzi. Dzieci, dorośli, starsi, zdrowi i chorzy – dla każdego z nas zwierze może być lekarzem, przyjacielem czy psychologiem. Często nie zdajemy sobie z tego sprawy, jednak ukochany pies, mruczący na kolanach kot, czy nawet pływające w akwarium rybki – każde z nich daje człowiekowi coś dobrego, ubogaca życie, czyni je piękniejszym i zdrowszym. W zamian za miłość i opiekę, zwierze daje nam wiele cennych darów. Jeśli nigdy się nad tym nie zastanawialiście, macie teraz okazję dowiedzieć się na czym polega dobroczynny wpływ zwierząt na człowieka

Przyjaciel.
 Każdy z nas słyszał przysłowie „Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka” – niewątpliwie nie jest to stwierdzenie bezpodstawne. Bez względu na okoliczności psy zachowują wierność, nie pamiętają win, kochają bezwarunkowo… Sprawdza się to oczywiście i w przypadku innych zwierząt. Ludzie przyjaźnią się z kaczkami, królikami czy papużkami traktując je, jak nieodłącznych towarzyszy życia. Wspólne spacery (jeśli ma się psa) motywują do ruchu na świeżym powietrzu, w przypadku osób starszych i samotnych stanowią pretekst do wyjścia z domu, dają poczucie „bycia potrzebnym”. Single czują się mniej samotni, gdy po powrocie do domu mają możliwość odezwać się choćby do złotej rybki czy legwana;) Przyjaciel – zwierze, nigdy nie zawiedzie, nie wyśmieje, zawsze będzie obok…"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy go nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies… Pocałuje rękę, która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata… Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą, on pozostanie" – George G. Vest 

Lekarz. Dzięki temu, że zwierzęta mają uspokajający wpływ na ludzi – kontakt z nimi sprawia, że obniża się nam ciśnienie krwi oraz spowalnia tętno. Obcowanie i ćwiczenia z nimi poprawiają również stan zdrowia chorych dzieci oraz osób dotkniętych różnymi schorzeniami. Terapia z udziałem zwierząt (animaloterapia) opiera się na założeniu, że kontakt z psem, kotem, koniem itd. przyczynia się do poprawy zdrowia, psychicznego i fizycznego. Obecnie coraz głośniej podkreśla się znaczenie hipoterapii (rehabilitacja psycho-ruchowej, do której stosuje się konie) i dogoterapii (terapia z udziałem psa) w leczeniu m.in. autyzmu, porażenia mózgowego. W obecności zwierzęcia lub ćwicząc z nim – dziecko się rozluźnia (psychicznie i fizycznie), uczy się koncentrowania uwagi, nawiązywania kontaktu, radzenia sobie z lękami, nabiera pewności siebie, jazda konna poprawia do tego kondycję mięśni i koordynację kończyn. 

Przewodnik. Zwierzęta niejednokrotnie pozwalają człowiekowi normalnie funkcjonować. Stają się opiekunami, służą pomocą. Osoby po wypadkach, niewidomi, niesłyszący – dzięki psom przewodnikom nie są skazani na uwięzienie w czterech ścianach. Pies podniesie przedmiot, który upadł, przyniesie telefon, wezwie pomoc, a nawet pójdzie po zakupy. Po specjalnym przeszkoleniu stanie się dłonią, oczami i uszami swojego pana. Obecność psa w życiu osoby niepełnosprawnej redukuje samotność, daje poczucie odpowiedzialności za kogoś, motywuje do działania. 

Nauczyciel. Opieka nad pupilem uczy dzieci odpowiedzialności i troski, które przydadzą im się w dorosłym życiu. Dzięki opiece nad zwierzęciem stają się bardziej otwarte i jednocześnie obowiązkowe. 

Życie towarzyskie. Posiadanie zwierzęcia pomaga nawiązywać kontakty z innymi ludźmi. Miłośnicy zwierząt lubią rozmawiać o swoich pupilach. Nawet nieznajomi potrafią się zatrzymać na chwilę, by wymienić kilka zdań na temat swojego psa z innym właścicielem czworonoga. Zwierze jest świetnym pretekstem, by zacząć rozmowę i poznawać nowych ludzi, miło spędzać czas. 

Psycholog. Zwierze – przyjaciel, to ktoś ważny, bliski, z kim czujemy więź emocjonalną, komu możemy się pożalić i kto rozweseli. Merdanie psa, który cieszy się, że wróciliśmy do domu, mruczenie kota domagającego się głaskania, papużka, która krzyczy głośno nasze imię – obecność zwierzęcia koi nerwy, uspokaja, pozwala oderwać myśli od prozy życia, redukuje stres. "Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" Edward Abbey.

[źródło: http://stressfree.pl]